Aplikacje dla firm wspomagają biznes

Aplikacje dla firm

Aplikacje dla firm stają się dzisiaj nie tylko narzędziem, które ułatwia kontakt z klientem, ale również elementem wykorzystywanym do promocji przedsiębiorstwa i kreowania marki. Komu pomaga ten zabieg i ile trzeba za niego zapłacić?

Aplikacje dla firm tworzone na zamówienie

O tych aplikacjach słyszy się najwięcej. Zresztą, nie tylko o nich. Najpopularniejszymi tematami wśród przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać nowe technologie są: aplikacje mobilne i oprogramowanie dedykowane. Choć to często wydatek od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, to chętnych nie brakuje. Przedsiębiorcy decydują się na aplikacje, które tworzone są od podstaw. Dzięki temu zawarte są tylko funkcjonalności wymagane przez Klienta.

Przykładem jest platforma B2B zawierająca konkretny schemat (np.  składanie zamówień, podejrzenie faktur, zgłoszenia serwisowe). To pokazuje, że w aplikacji nie ma żadnych dodatkowych modułów, które nie są potrzebne firmie, a często trzeba za nie płacić.

Poza tym aplikacje na zamówienie można wykorzystać w każdej branży i to również przemawia za potencjalnymi Klientami. Zarówno aplikacje, jak i oprogramowanie wykorzystywane są w branży budowlanej, produkcyjnej, handlowej, czy księgowości.

Aplikacje dla firm i ich zastosowanie

Wszystko zaczyna się od spotkania firma – Klient. Zarówno przy tworzeniu aplikacji mobilnej i oprogramowaniu najwięcej mówi analiza przedwdrożeniowa. Pozwala poznać wszystkie wymagania oraz potrzeby firmy.  Pozwala to na wdrożenie maksymalnie uproszczonego oprogramowania/aplikacji.

Do czego wykorzystuje się dzisiaj aplikacje mobilne? Przede wszystkim do polepszenia kontaktu z klientem i ułatwienia dokonania zakupów, np. poprzez stworzenie aplikacji sklepu na smartfony. Aplikacje można wykorzystać też jako lokalizację budynków albo pomieszczeń (przykład aplikacji dla galerii handlowych).

Aplikacje na zamówienie są drogie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od funkcji, które określane są na opisywanej wyżej analizie. Jednak możliwa jest wstępna weryfikacja cenowa. Często cena odzwierciedla ilość stanowisk i modułów – w przypadku oprogramowania oraz skomplikowania aplikacji – w przypadku aplikacji.

Najlepszym rozwiązaniem jest poznanie kilku ofert i umówienie się na spotkanie, gdzie zostaną zaprezentowane inne, przykładowe rozwiązania. To dużo powie nam o firmie, jej umiejętnościach i czasie realizacji zamówienia – bez znaczenia są to aplikacje dla firm czy dedykowane oprogramowanie.

Szukasz specjalistów, którzy stworzą aplikacje na zamówienie? Zadzwoń 32 420 66 21 lub napisz kontakt@systemyerp24.pl