Wybierasz oprogramowanie dla firm? Musisz to wiedzieć

Oprogramowanie dla firm - musisz to wiedzieć

Oprogramowanie dla firm z dnia na dzień staje się co raz popularniejszym tematem. Decydują się na nie mniejsze przedsiębiorstwa, w co jeszcze kilka lat temu nikt nie był w stanie uwierzyć.

Oprogramowanie dla firm – kto je wykorzystuje?

Zaciera się podział między firmami z sektora MŚP a dużymi przedsiębiorstwami. Oba sektory korzystają z systemów informatycznych. Różni je jedynie skala oraz moduły, z jakich korzystają. W firmie z sektora MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa) oprogramowanie może być wykorzystywane pod kątem księgowości i kadr, a w dużej firmie pracownicy mogą pracować na systemach ułatwiających produkcję.

Powyższy przykład nie jest regułą, bo mniejsze firmy też mogą wykorzystać oprogramowanie dla produkcji, a w większych przedsiębiorstwach będzie funkcjonować moduł księgowości. Nie ma wytycznych mówiących o tym, jaki system powinien działać w danej firmie. Coraz mniej widoczny jest też wybór między oprogramowaniem na zamówienie, a gotowymi systemami. Przedsiębiorcy wolą zainwestować w „systemy szyte na miarę” – dopasowane do działania i profilu ich firm.

Comarch ERP i Connecto DMS – najczęściej wybierane systemy

Oprogramowanie dla firm - System Comarch ERP

Kliknij i czytaj więcej o Comarch

Rozglądając się za oprogramowaniem dla firm, dobrze jest zwrócić uwagę na Comarch ERP i Connecto DMS z dwóch powodów. Po pierwsze system Connecto DMS można dowolnie skonfigurować i dopasować do funkcjonowania przedsiębiorstwa, które decyduje się na te rozwiązanie.

Oprogramowanie dla firm: Connecto DMS

Kliknij i czytaj więcej o Connecto

Po drugie system w pełni integruje się z oprogramowaniem Comarch ERP XL i Comarch ERP Optima, co pozwala zamienić dwa osobne systemy na jeden w pełni obsługujący każdy dział firmy. System Connecto DMS wyróżniają cztery moduły: elektroniczny obieg dokumentów, CRM, projekty oraz Business Intelligence.

Oprogramowanie dla firm a wsparcie producenta

To istotna informacja, o której zapomina wielu przedsiębiorców wybierających system informatyczny. Każde oprogramowanie dla firm powinno być wsparte działaniami producenta. Często jest to płatna usługa, ale o tyle ważna, że warto wykupić sobie tak zwaną „asystę”. Obejmuje ona dostęp do najnowszych wersji systemu oraz pomoc specjalistów, np. telefonicznie lub poprzez „helpdesk”.

Niektórzy z producentów gwarantują pomoc do 48 godzin, co w przypadku funkcjonowania systemów informatycznych jest szczególnie ważne. Taka asysta to przeważnie kwota kilkudziesięciu procent wartości oprogramowania.

Wdrożenie systemów informatycznych

Kolejny z ważnych elementów, które decydują o perfekcyjnym funkcjonowaniu oprogramowania jest jego wdrożenie. Cały proces rozpoczyna analiza przedwdrożeniowa. Odpowiada ona na potrzeby oraz wymagania danej firmy i pozwala określić ile czasu oraz pieniędzy potrzeba na to, by system działał w stu procentach.

Szkolenie z obsługi systemów

Ostatni etap, ale tak samo ważny jak poprzednie. Szkolenie z systemu dla przyszłych użytkowników pozwala im odnaleźć się w każdym jego zakamarku i dowiadują się, co zrobić w przypadku problemów technicznych. Specjaliści przechodzą z nimi każdy z modułów, jakie wdrożone są w danej firmie.

Chcesz wdrożyć system informatyczny? Potrzebujesz szkolenia z jego obsługi? Nasi specjaliści są do dyspozycji pod nr telefonu 32 420 66 21.