Program do wystawiania faktur

Program do wystawiania faktur

Program do wystawiania faktur to dość popularny temat wśród osób, które nie chcą korzystać z usług biura. Na stronach poświęconych księgowości pojawiają się artykuły oraz komentarze dotyczące systemów ułatwiających fakturowanie. Jednak co w przypadku, gdy dopiero otworzyliśmy firmę i chcemy być samodzielni? 

Co jeśli dodatkowo nie do końca wiemy czym jest fakturowanie oraz jakimi zasadami trzeba się kierować przy wystawianiu dokumentów? Do wystawiania faktur nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Warto jednak wspomnieć kilka słów o fakturze i ogólnych zasadach działania. To wiedza, która na pewno przyda się w przyszłości.

Definicja fakturowania

Faktura to dokument potwierdzających sprzedaż towarów lub wykonanie usługi, a sam proces rozliczenia to właśnie fakturowanie. Złudnym wrażeniem jest fakt, że działania związane z fakturami to proces żmudny i ciężki do wykonania dla osób bez doświadczenia. Dlatego z pomocą przychodzą programy dla fakturowania.

Zasady fakturowania

Wszelkie zasady zamieszczone są w Ustawie o VAT dostępnej na stronie sejm.gov.pl. Informacje, które znajdziemy dotyczą terminów, w jakich faktury powinny być wystawiane. Dokumenty różnią się od siebie między innymi rodzajem świadczonych usług. Zdarza się, że mogą być uzależnione od siebie pod kątem choroby czy urlopu. Najnowsza Ustawa o podatku od towarów i usług pochodzi z 11 marca 2004 roku (weszła w życie 20 kwietnia 2004 roku).

Program do wystawiania faktur

Tutaj mamy pole do popisu. Programów do księgowości, które ułatwią funkcjonowanie firmy jest dzisiaj na pęczki. Wszystko zależy od tego ile chcemy przeznaczyć na oprogramowanie, ile osób ma z niego korzystać oraz jak bardzo zaawansowane funkcje ma posiadać.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając program do wystawiania faktur? Przede wszystkim system powinien umożliwiać:

  • wystawienie faktury sprzedażowej oraz zakupowej
  • wystawianie paragonów dla osób fizycznych
  • obsługiwanie transakcji w różnych walutach
  • wystawienie dokumentu korygującego, takiego jak korekta, np. danych, ilości, stawki
  • sprzedawanie oraz kupowanie ze standardowymi formami płatności (gotówka, przelew) oraz tych, które zdefiniuje użytkowników
  • rejestrowanie usług oraz kontrahentów

Chcesz wdrożyć system informatyczny? Potrzebujesz konsultacji? Wypełnij formularz lub zadzwoń 32 420 66 21.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i przekazywanie przez Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o moich danych osobowych w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu odpowiedzi na przesłaną wiadomość do Connecto Sp. z o.o. ul. Mariacka 1/5 w Sosnowcu i spółki zależne Connecto Sp. z o.o w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, w szczególności na przesyłanie przez Connecto Sp. z o.o. informacji handlowych na podany adres poczty elektronicznej lub numer telefonu.

Uprzejmie informujemy, że:
a) Connecto Sp. z o. o o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec stanie się Administratorem Pani/Pana danych osobowych,
b) dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Pana/Pani zapytanie, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych - wykorzystamy je dla przedstawienia oferty naszych produktów i usług bądź informacji o naszej działalności,
c) Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.,
d) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania uniemożliwi nam odpowiedź na Pana/Pani zapytanie złożone za pośrednictwem stron internetowej
e) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych,
f) dane osobowe będą przetwarzane w warunkach zapewniających ich ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
g) dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu,
W zakresie określonym w pkt. a)-f) powyżej oświadczenia, żądania lub pytania należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@connecto.pl lub pisemnej na adres Connecto Sp. z o.o., ul. Mariacka 1/5, 41-205 Sosnowiec.