Program do zarządzania firmą

Program do zarządzania firmą

Program do zarządzania firmą to decyzja na lata, więc musi być przemyślana. Ten artykuł powstał po to, by pokazać na co najczęściej decydują się przedsiębiorstwa oraz jakie moduły może zawierać oprogramowanie.

Program do zarządzania firmą – kto z niego korzysta?

Może się wydawać, że z systemów klasy ERP korzystają tylko wielkie przedsiębiorstwa, które posiadają kilka oddziałów w różnych częściach Polski i nie potrafią funkcjonować już bez nowoczesnej technologii. Oczywiście, tak się zdarza, bo wśród klientów firm oferujących systemy informatyczne są korporacje zatrudniające setki osób, ale są też przedsiębiorstwa z sektora MŚP.

Dlatego nie ma jednej grupy, do której docierają producenci i ich partnerzy. Systemy klasy ERP i DMS w wielu przypadkach pasują nawet do mikroprzedsiębiorstw, obszar działania często się uzupełnia. I tak obrazując działanie obu systemów w firmie z sektora MŚP – przedsiębiorstwo z branży produkcyjnej może zakupić moduł do produkcji (system ERP) oraz elektroniczny obieg dokumentów (system DMS).

Innym przykładem jest firma budowlana, w której można wykorzystać wszystkie cechy systemu DMS. Oprogramowanie składa się z czterech modułów: elektroniczny obieg dokumentów, CRM, projekty, business intelligence (BI). Program do zarządzania firmą może usprawnić każdy z elementów funkcjonownia przedsiębiorstwa.

Jakie zalety posiada program do zarządzania firmą?

Na sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem wpływa przede wszystkim dostępność każdej z informacji. Dlatego powinna być ona łatwa w uzyskaniu przez poszczególne działy firmy, ale jednocześnie odpowiednio zabezpieczone. Co ważne – system pozwala zarządzać przedsiębiorstwem globalnie, jak i konkretnymi obszarami.

Zintegrowany system informatyczny łączy ze sobą informacje z poszczególnych działów w jedno środowisko pracy, dzięki temu komunikacja w firmie jest uproszczona. Odpowiednie zarządzanie to uproszczenie komunikacji oraz tworzenie raportów, a następnie analizowanie ich przez osoby decyzyjne.

Wybór programu do zarządzania firmą – o czym pamiętać?

Specjaliści z serwisu internetowego portalerp.pl poświęconemu systemom informatycznym, stworzyli artykuł Ile kosztuje system ERP? To jeden z czynników, które wpływają na wybór rozwiązania. Z tekstu dowiemy się, że cena zależy od ilości stanowisk, skomplikowania wdrożenia oraz konkretnych modułów. Po więcej informacji odsyłamy do artykułu.

Sam wybór oprogramowania nie jest taki prosty. Oprócz wspomnianej ceny za system i jego wdrożenie, warto zwrócić uwagę na dotychczasowe osiągnięcia firmy informatycznej. To ilu posiada Klientów oraz z kim współpracuje też będzie kluczowe.

Pomocne okażą się też opinie znalezione w internecie, a jeśli tego będzie mało – można zadzwonić do jednego z klientów firmy i zapytać jak układa się współpraca. Program do zarządzania firmą i jego wdrożenie to decyzja na wiele lat, więc dobrze jest trochę się rozeznać, by nie doszło do sytuacji, gdzie oprogramowanie zamiast pomóc, szkodzi.

Masz problem z wyborem parntera, który wdroży system i będzie wspomagał Twoją firmę? Zadzwoń 32 420 66 21